„Szeleszczące Historie – drzewa Ochoty w obiektywie”
Grand Prix – Marta Kania
I miejsce – Michał Birnbach
II miejsce – Waleria Guściora
III miejsce – Elżbieta Krysiak
oraz 16 wyróżnień, które otrzymali:
Michał Birnbach, Wojciech Grzegorz Domagała, Elżbieta Krysiak, Tomasz Międzybrodzki, Katarzyna Picz, Bożena Starzyńska, Tatiana Yeftymovska, Adrian Zieliński.
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym! ![]()
Nagrodzone i wyróżnione prace będzie można zobaczyć na wystawie plenerowej przy LO im. Stanisława Staszica, ul. Nowowiejska 37a.
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas wernisażu
22 listopada 2025 r.
w auli L.O. im. Stanisława Staszica
(ul. Nowowiejska 37a).
Grand Prix – Marta Kania
Glinianki Szczęśliwickie
Godło i numer zgłoszenia: tyrek (5)
Wierzba biała Tristis (płacząca)

Miejsce I – Michał Birnbach
Skwer Rodziny Wolskich
Godło i numer zgłoszenia: mmb74 (3)
Historyczna grusza pospolita (pozostałość sadu)

Miejsce II – Waleria Guściora
Pole Mokotowskie
Godło i numer zgłoszenia: Walerii (1)

Miejsce III – Elżbieta Krysiak
Park im. Zasława Malickiego
Godło i numer zgłoszenia: tuiteraz (1)
Wierzba biała Tristis (płacząca)

W sumie otrzymaliśmy 40 zgłoszeń zawierających 176 prac.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zainteresowanie i udział w konkursie.
Każda nadesłana praca była wyjątkowa – kreatywna, pomysłowa i pełna zachwytu nad urodą naszych ochockich drzew. Wasze zdjęcia pokazały, że każde drzewo potrafi opowiedzieć swoją szeleszczącą historię. ![]()
![]()















W skład Jury wchodzili:
Ireneusz Graff – Przewodniczący
Joanna Kurda-Słodkowska – Urząd Dzielnicy
Mariusz Lewandowski – Prezes Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Fotografów Przyrody
Konkurs fotograficzny „Szeleszczące historie – drzewa Ochoty w obiektywie” miał na celu uchwycenie piękna drzew, ich różnorodności i obecności – zarówno tej spektakularnej, jak i ledwo dostrzegalnej.
Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia!
W konkursie wzięło udział 40 osób, które nadesłały 176 prac.
Nagrodzone i wyróżnione prace można było oglądać na wystawie plenerowej przy LO im. Stanisława Staszica, ul. Nowowiejska 37a do 19 grudnia 2025 roku, a od stycznia do kwietnia 2026 roku w Parku Szczęśliwickim
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas wernisażu
22 listopada 2025 r. w auli tego liceum.