Konkurs fotograficzny
„Pachnące historie – Drzewa Ochoty w obiektywie”

Zgłoszenia: 15 MAJA – 15 CZERWCA 2026

Fotospacer: 17 maja, 9:00


Zachęcamy do zapoznania się z wynikami, fotorelacjami z wernisażu oraz uroczystości wręczenia nagród, a także zapisem rozmowy w TVP3.

Ogólne zasady

Konkurs ma charakter otwarty i adresowany jest do wszystkich osób pełnoletnich, w szczególności fotografów amatorów z Warszawy.

Uczestnik ma prawo zgłosić maksymalnie 5 fotografii własnego autorstwa, przedstawiających drzewa na terenie Ochoty, wykonanych od 1 kwietnia do 15 czerwca 2026 roku, w dowolnym formacie, technice i stylu z wyłączeniem fotomontaży.

Zdjęcia na konkurs w wysokiej jakości i maksymalnie dużym formacie (bez rozciągania) wraz z podaniem tytułu i dokładnej lokalizacji oraz kartę zgłoszenia należy nadsyłać za pomocą wskazanego formularza.

Najlepsze prace trafią na wystawę plenerową (prawdopodobnie pod koniec sierpnia) i do pamiątkowego katalogu.


Każdy uczestnik konkursu może wziąć udział w fotospacerze w niedzielę 17 maja o 9:00 – ruszamy spod pomnikowego dębu przy ulicy Prokuratorskiej 10.
Wstęp wolny. Bez zgłoszeń.

Nagrody

Jury Konkursu przyzna cztery nagrody: Grand Prix, I Miejsce, II Miejsce, III Miejsce oraz 16 wyróżnień.

Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe za: Grand Prix, I Miejsce, II Miejsce i III Miejsce o łącznej wartości 1750 zł. 

Autorzy zdjęć nagrodzonych i wyróżnionych otrzymają pamiątkowe dyplomy i katalogi.


Weź udział w konkursie i pokaż piękno ochockiej zieleni!